Junior paintball pro děti od 9 let v Táboře. paintball

TEAM PKT

paintball-pkt-11.jpg paintball třeboň paintball veselí nad lužnicí paintball soběslav

Speedball, neboli sportovní paintball málokomu něco říká. Většina lidí paintball nerozlišuje a vidí ho jako "hraní si na vojáčky". Když pominu všechny military odvětví, woodsball, komerční paintball, tak zůstane pouze ryzí sport, jehož hráč na profesionální úrovni musí být napěchovaný dovednostmi a schopnostmi z mnoha jiných sportovních odvětví. Teamová spolupráce, komunikace, rychlost, hbitost, přesnost, vytrvalost, odvaha, schopnost se rychle rozhodovat, psychická i fyzická odolnost, taktické myšlení a takto bych mohl pokračovat dále ve výčtu důležitých aspektů každého hráče.

Pokud se bavíme o profesionální úrovni hraní paintballu, tak se musíme rozhlídnout mimo ČR, což je velká škoda. Pro Čechy funguje několik oficiálních možností, kde mohou teamy všech úrovní poměřit své kvality na území ČR - ČPL, CXS, PMAL a nově mezinárodní IXL. Mimo ČR funguje řada obrovských soutěží jako Millennium Series Ltd, včetně neoficiálního mistrovství světa World Cup ve Francii.

Sezóna 2012

paintball v táboře a okolí paintball v jižních čechách paintball na vysočině paintball u českých budějovic paintball v českých budějovicích a okolí paintball v písku a okolí

Sportovní paintball nás oslovil natolik, že jsme začátkem roku 2012 založili team PKT. Jako jediný team v České republice jsme v základní sestavě měli dvě dívky, a to ve čtyřčlenném teamu vůbec nebylo běžné. Křest ohněm jsme jako team zažili v Hodoníně na lize CXS s mezinárodní účastí.

I přes prvotní neúspěchy a prohry jsme vydrželi, trénovali, upravili sestavu a již v dalším turnaji jsme se vyšvihli do poloviny žebříčku. Náš třetí turnaj jsme absolvovali již v klubových barvách a nové dresy nám přinesli potřebné štěstí k vítězství 1. místa.

V polovině léta jsme využili nabídky, v té době asi jediného funkčního teamu v jižních Čechách Jokers, a zúčastnili jsme se turnaje v Prachaticích. Lepšímu umístění tehdy zabránili dva ligové teamy z Prahy a Plzně.

PKT se pokusil navázat na dlouholetou tradici pořádání paintballových turnajů na jihu Čech, a to neziskovou akcí s názvem Range 3man Paintball cup rnd. 2. Tohoto turnaje se účastnili nejlepší členové kroužku paintballu při DDM a jako team PKT Junior si doslova vydupali 3. místo. Naší snahou je každý rok tento paintballový turnaj opakovat.

Zdravotní potíže, dorůstající členové z kroužku paintballu i změna priorit některých členů zapříčinili opětovné šachování se sestavou a vynechání několika turnajů. Sezonu 2012 jsme jako team završili posledním turnajem na CXS, kde jsme přes neustále rostoucí konkurenci urvali 3. místo.

Svou individuální hrou za jiné teamy jsme dosáhli i dalších úspěchů např.:

team Nikolson - 1. místo CXS V. kolo (9.9. 2012)

team Union - 8. místo Mistroství ČR ve sportovním paintballu (20.10. 2012).

Účast na turnajích v roce 2012:

 • 22.4. 2012 Czech Xball Series I. kolo (3man Xball) 6.místo
 • 27.5. 2012 Czech Xball Series II. kolo (3man Xball) 5.místo
 • 24.6. 2012 Czech Xball Series III. kolo (3man Xball) 1.místo
 • 22.7. 2012 Range Cup (3man Xball) 3.místo   
 • 29.9. 2012 Range 3man Paintball cup rnd. 2 (3man Xball) 3.místo (PKT Junior)
 • 14.10. 2012 Czech Xball Series (3man Xball) VI. kolo 3.místo

Sezóna 2013

paintball u písku paintball u vlašimi paintball u týnu nad vltavou paintball votice paintball humpolec paintball jihlava

Počátek sezóny 2013 byl poznamenán ztrátou několika hráčů i hráček, kteří nevydrželi nastavené tempo a paintball vyměnili za jiné koníčky, nebo byli přetaženi za lepšími možnostmi do konkurenčních teamů. I přes vzniklé komplikace a nedostatek hráčů team PKT odehrál několik turnajů se slušnými výsledky.

Jarní turnaj ČPL jsme absolvovali nepříliš úspěšně s teamem Union, který se též potýkal s absencí hráčů. Náš neškodný letní výlet na Moravu se díky chlapcům z Karlových Varů proměnil v nelítostný boj o příčky nejvyšší na CXS v PRO divizi. Třetí místo v narychlo slepeném teamu s Varany nám uteklo o jeden bod. Finálové kolo ČPL, již v lepší kondici než na jaře, jsme odehráli s medailovým umístěním v mixu tří teamů, zastoupených dvěma hráči z každého teamu (PKT,Varani,Union). Na závěr sezóny 2013 jsme navštívili Pardubice a jejich místní turnaj PMAL.

Druhá polovina sezony 2013 pro PKT byla důležitá přípravou nových adeptů do teamu, a to je dlouhý a nejistý proces.

Něžné pohlaví PKT definitivně opustilo již začátkem sezony, ale na paintball nezanevřelo. Důkazem jsou toho úspěchy Nikči Janoušové aka Nikolson, která se svým čistě ženským teamem Damage Ladies - divize AM a smíšeným teamem Nikolsn - divize PRO vyhrála celkové bodování v soutěži CXS v roce 2013 - gratulujeme.

Účast na turnajích v roce 2013:

 • 18.5. 2013 Česká paintballová liga 2. kolo (5man Xball - divize II) 6.místo
 • 3.8. 2013 Czech Xball Series 4. kolo (3man Xball - divize PRO) 4.místo
 • 21.9. 2013 Česká paintballová liga 4. kolo (5man Xball - divize II) 3.místo
 • 26.10. 2013 PMAL/MOXL 3. kolo (3man Xball) 3. místo

Sezóna 2014

Účast na turnajích v roce 2014

 • 29.1. 2014 1. PKT Indoor Speedball turnaj (2man Xball) 1.místo, 2.místo a 4.místo (PKT Junior)

Objednání akce


Doplňující informace« zpět | nahoru | tisk
 
Novinky

OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ MIMO PROVOZ
2024-05-13

PRO OBJEDNÁVKY A DOTAZY

PROSÍM POUŽIJTE NÁSLEDUJÍCÍ KONTAKTY

 • TEL. KONTAKT: 777 057 985
 • EMAIL: info@ipaintball.cz

OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ JE DOČASNĚ MIMO PROVOZ.

PRO MAJITELE POUKAZŮ OD SLEVOMATU
2024-04-11

Vážení zájemci o hru,
dovolím si připomenout, že všechny poukazy od SLEVOMATU lze uplatnit pouze do 31. 5. 2024. Do tohoto data zbývá omezený počet víkendů, o které je přeci jen největší zájem.
Rád bych předešel zklamání či nedorozumění, a proto vás žádám, abyste si svůj termín hry rezervovali včas.
S přáním krásného dne Ondřej Holub

SEZONA 2024 ZAHÁJENA
2024-03-07

Od 4.3.2024 je hřiště otevřeno a svou hru můžete objednávat přes email, formulář zde na webu nebo na tel. čísle 777 057 985. Můžete si vybrat z několika variant vybavení jak pro dospělé tak pro děti. Brzy na viděnou :)

 
 
Vyhledávání

 
Náhodná fotografie
Lesní paintballové hřiště pro Jihočeský kraj.
 
Anketka
Líbí se Vám tato stránka?

udělte počet bodů od 1 do 5

1 2 3 4 5
 
 
 
 
Newsletter

Vyplňte všechny údaje

jméno

přijmení

email